براي زندگي بهتر هنجار شکني کنيد!

شروع هر کاري همراه با ايده هاي نو، نظرات جديد، جذابيت، تازگي و ... هست. اما بعد از مدتي تمام افکار و ايده هايي که داريم رو درون يک قالب مي ريزيم.
مي دونيد معمولا يه جورايي کم مي ياريم که پر انرژي حرکت رو ادامه بديم و کلي هنجار شکني رو براي خودمون سخت کرديم . هنجارهايي که از بس موندن پوسيده و نا هنجار شدن.
هميشه سعي کرديم راحت طلب باشيم. مثل آب رونيم و جاري ، اما به جاي جاري شدن در چشمه زندگي در ظرف ها و قالب هاي محدود خود ساخته مي ريم و خودمون رو از فعاليت بيشتر نگه داشتيم .
دوست دارم وبلاگ من ، ميعادگاه فکرهاي نو باشه ، محلي براي ضد کليشه شدن ، جايي براي شکستن قالب ها . به طور نمونه ، همين سبک نوشتن ؛ عادت داشتم که هر وقت شروع به نوشتن کنم از قالب کلمات مبهم و با کنايه استفاده کنم و شايد بشه گفت مسيرشخصي محدودي رو براي جاري شدن انديشه ها و مانور قلمم درست کرده بودم ؛ اما تلاش کردم که راحت تر بنويسم ، ساده تر و صميمي تر . چون هر قالبي هر چند زيبا باشه نمي تونه که بهترين باشه و مطمئناً تجربه هاي جديد ، ميدان عمل بازتري رو در پيش روي ما قرار مي ده . وقتي که محدوده شخصي براي خودمون درست کنيم . خودمون رو از نگاه بالا و فراتر از زندگي محروم کرديم و توان اين رو نخواهيم داشت که معايب و اشکالاتمون رو پيدا کنيم . مشکلي که امروز در سطوح مختلف جامعه از رتبه هاي بالاي مديريتي تا پايين ترين اعضاي آن را در بر گرفته . به همين دليل شعار استفاده از جوان و انديشه هاي نو ، نقل هر مجلس و سرلوحه وعده ها و شعارهاست .
بارها سعي کردم که تجربه شکستن قالب رو داشته باشم ، حالا به هر بهانه اي . براي شروع زياد سخت نيست ؛ مي تونيد اول از تيپ و قيافه خودمون شروع کنيم (چرا خودمون رو از داشتن تيپ هاي مختلف محروم کنيم ) و يا دکور اتاقمون ؛ قطعا وسايل اتاق رو بهتر از ايني که هستن مي تونيم بهشون نظم بديم.
و يا سعي کنيم با افراد جديدي دوست بشيم و حتماً از ايده هاي جديدشون ( که تا حالا در قالب تعريف شده دوستان ما نبوده ) شگفت زده مي شيم و خيلي ساده ترش با لطيفه هاي جديدي که تعريف مي کنن ، کلي حال مي کنيم. مثالهاي ساده زيادي مي تونم براتون بزنم ؛ اما اينم باز يک قالب مي شه از طرف من ، پس بهتره خودمون فکر کنيم.
اين مسير جديد باعث سرور و تازگي زندگي مي شه . فقط بهتره 2 نکته رو در ذهن داشته باشيم :
1- تقليد کورکورانه از ديگران نکنيم.
2- ايده هاي فکري جديد رو با معيارهاي سنجيده از صافي عقل بگذرونيد و قيمت زيادي براي تجربه هاي تازه پرداخت نکنيم طوري که ارزش اون رو نداشته باشن .
هر لحظه که اراده کنيم، گام اول رو برداشتيم
چون نيت و نظام باورهامون در همون لحظه غبار روبي مي شه چون تا حالا چنين تصميمي نگرفته بوديد .
باعث خوشحالي منه که شنونده تجربه هاي جديد شما باشم و اونا رو به صورت کوتاه در نظرات بخونم . و برام بگيد اصلا تا به حال به اين موضوع اين طوري نگاه کرديد ؟
در آينده  در همين رابطه خواندده موضوع خواستگاري دختران از پسران خواهيد بود.

در پناه خوب ترين خوب ها

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راه نرفته

سلام محمد جان منم در راه نرفته سعی کردم تجربه جديدی داشته باشم

maryam

سلام موافقم منم از تکراری و کليشه ای بودن متنفرم... و توی زندگيمم همه سعيم اين بوده که هر جور راحترم و مطابق ميلمه زندگی کنم نه اونجور که ديگران ميخوان و ازن انتظار دارن... البته با اين روشی که انتخاب کردم خيليا هم از دستم دلخورو ناراحت شدن ولی خوب مهم نيست ... چيزی که مهمه خودمم و چيزايي که بهشون اعتقاد دارم...

پریا

سلام حال شما؟ مطالبتون خيلی جالب بود در واقع حرف دله همه و لی خيلی از ماها نمی خوايم بهش فکر کنيم خوبه که يکی اون رو بيان می کنه و ما رو به خودمون مياره من هميشه ميام و می خونم خيلی زيبا می نويسد موفق باشی و هميشه شاد

maryam

سلام ... بی صبرانه منتظر موضوع جديدتون هستم!!!!!

حنانه

من به دور امروز خود مرز كشيده ام و چشمان تيره ام نگهبان آن خواهند بود مسافران خسته ي ساليان گذشته به روز من راه نخواهند يافت زيرا در جيبهاي خسته شان خفتن بر دسترنج مرا پنهان كرده اند

hasti

سلام ... ممنون از حضور با محبتت ... من هم با شما موافقم برای دور شدن از کليشه ... مدتی هست که خودم همين راه رو دارم ميرم و تجربه می کنم ... شايد اولش یه کمی مشکل باشه ولی چون دلخواه خودته نه اجبار و تحميل خيلی شيرينه ... اميدوارم از اين همه تقليد دور بشيم و ياد بگيريم هممون برای خودمون زندگی کنيم ... منتظر حضور دوباره تون هستم ... ممنون

گلناز خانم عزيز

سلام کاوه عزيز : ميدونی گاهی آدم ها يادشون ميره که چرا به دنيا ميان ! کاش ما آدم ها هم خودمون رو دوست داشتيم و به ارزش هامون احترام ميگذاشتيم نه به خاطر اين که ديگران ما رو تاييد کنند فقط به خاطر خودمون !!